Alergie

Dnes trpí alergií každý pátý obyvatel v průmyslově rozvinutých krajnách. Vychází to z údajů Světové zdravotnické organizace (WHO). Některé odhady říkají, že alergie se vyskytuje až u třetiny populace. Za posledních 10 let se výskyt alergií v těchto zemích zvýšil o čtvrtinu a nadále roste. V průzkumech WHO z roku 2000 se alergická onemocnění objevila na druhém místě, hned za vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními onemocněními.

Dodnes přesně nevíme, které faktory způsobují rozvoj alergických onemocnění ve světě, ale významnou roli hrají klimatické změny a znečišťování životního prostředí. Dalším faktorem může být také změna citlivosti na alergeny a dědičnost.

Různá je také škála a projevy alergií. Od nejjednodušší formy – senné rýmy, až po život ohrožující anafylaktický šok. Avšak ani senná rýma není „obyčejná“ rýma. Je dokázáno, že u lidí se sennou rýmou, je až třikrát vyšší pravděpodobnost rozvoje astmatu.

V léčbě alergických onemocnění se dnes nejčastěji používají léky – takzvaná antihistaminika. Tyto léky však nejsou vhodné pro každého alergika. K jejich nejčastějším vedlejším účinkům patří ospalost či snížená pozornost. Za alternativní léčbu alergií lze považovat homeopatii, fytoterapii či akupunkturu. V posledních letech se i díky nejnovějším vědeckým zjištěním a experimentům stává velmi významnou výživová terapie pomocí křepelčích vajíček.

Jaké alergie známe

  1. Alergická rýma, známá jako senná rýma, je typická častým kýcháním, zahleněným či ucpaným nosem, škrábáním v nosohltanu, svěděním a slzením očí. Může ji doprovázet i zhoršené dýchání přecházející do sípání. Způsobují ji zejména pyl, roztoči, prach, bakterie, plísně a srst ze psů a koček. Může být sezónní a trvalá.
  2. Astma se projevuje problematickým vydechováním, často pocitem dušení. Způsobuje ji podráždění průdušek. Astma může vzniknout jako náhlá reakce na konkrétní alergen, ale může být také chronická.
  3. Kožní alergie se nejčastěji projevují ekzémy, které jmenujeme i dermatitidy. Jedná se o neinfekční zánět kůže. Objevují se v lehčích formách – lokálně léčitelných, i v chronických formách, u kterých je zapotřebí intenzivní dlouhodobé léčení. Známe atopický ekzém, který se vyskytuje již u batolat a projevuje se svědivým zarudnutím kůže, později se postižené části vysuší a zdrsní, nakonec oblast začne mokvat a objeví se strupy. Kontaktní ekzém se objevuje nejčastěji u dospělých při kontaktu s dráždivou látkou, například rostlinou, jídlem, niklem obsaženém ve špercích či chemikáliemi.

 

bojovnik-proti-alergii-zinokStopALERG plus zinek

Stopalerg je přírodní antihistaminikum. Tento výživový doplněk je ve formě žvýkací tablety s přírodními glykoproteiny, které ulevují od senné rýmy, astmatu či atopického ekzému. Zinek přispívá ke správnému fungování imunitního systému

Bojovník proti alergii

Jak to funguje: Obsažené ovomukoidy mají schopnost utlumovat serinovou proteázu zvanou trypsin. Trypsin je zodpovědný za spuštění složitého řetězce chemických procesů při alergické reakci, jako je například podráždění nebo zánět. Nepřímo tak zabraňuje i vyplavování histaminu a rozvoji alergické reakce. Doporučená denní dávka: Dospělí a děti od 3 let užívají 1 dávku (2 tablety), dle potřeby. Maximální denní dávka je 10 tablet. Ustanovená maximální denní dávka se nesmí přesáhnout. Složení: přírodní glykoproteiny, sladidlo: sorbitol (E420), protihrudkovací látka: magnesium stearát (E470b), Zinek 1,5 mg 15 % RVH** Referenční výživová hodnota

Zpět do obchodu